Корисні посилання

Свята та події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

Міжнародний день музеїв

IMG 20160518 133946     Міжнародний день музеїв святкується в усьому світі з 1977 року, коли 11 генеральна конференція ІCOM (ІnternatіonalCouncіlofMuseums - Міжнародна рада музеїв), що проходила в Москві й Ленінграді (РФ), ухвалила рішення щодо пропозиції російської делегації про щорічне професійне свято. Кілька років знадобилося для того, щоб суспільство усвідомило необхідність такого свята.

      Для нашого міста цей день виходить далеко за межі професійного свята й має велике значення, адже здатність зберігати та збільшувати свою культурну спадщину свідчить про зрілість і духовний розвиток громади міста.

     Завдяки самовідданій творчій праці тих, хто присвятив своє життя розвитку музейної справи, дбайливо зберігається й примножується спадщина, поєднується минуле, сьогодення й майбутнє, виховується почуття прекрасного, повага до народних традицій і любов до національного мистецтва.

      Ржищівський археодого-краєзнавчий музей - створення якого в 2004 році ініціював міський голова Спичак М.А. Для цього він запросив  Сергійчук Л.В., яка народилася в Ржищеві і працювала на той час науковим працівником в музеї ім.Т.Г.Шевченка в м.Каневі Черкаської області. На той час проводились наукові роботи по розкопці трипільських поселень в урочищі Ріпниця на околиці Ржищева і багато знахідок було передано археологами в Ржищівський музей, який за профілем - археологічний.

       На сьогодні музей володіє безцінними музейними колекціями - археологічними, історичними й художніми. Це національна скарбниця, яка доступна всім і саме працівники музею щоденно відкривають це багатство людям. Прийнято вважати, що через музеї суспільство виражає своє ставлення до історико-культурної спадщини, і із цим важко не погодитися. Збираючи й зберігаючи пам'ятники матеріальної й духовної культури, вони ведуть більшу науково-просвітню й освітньо-виховну роботу.

       Спочатку музей було облаштовано в приміщенні дитячого садочку «Сонечко». Перші виставки та виставкові стелажі створювали працівники музею самі. Це – Сергійчук Л.В.. директор, Гудзій О.В., науковий працівник, Пасека Н.І., зберігач фонду. Міський голова весь час проводив роботу по облаштуванню музею в окремому приміщенні. Тому, коли рішенням сесії було надано в аренду приміщення бувшого банку «Україна» на його реконструкцію  були надані чималі кошти Київською обласною радою.

         Розвиток музеїв залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і працівники музею на конкретних прикладах (конференції, виставки) пропонують  громаді і гостям міста можливість підтримати їхні цілі і беручи участь у роботі музею. Таким чином музей і суспільство працюють  разом, в дусі творчості та інновацій. 

       Ржищівський археодого-краєзнавчий музей утворено з результаті реорганізації Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний археологічний музей» шляхом виділу частини майна та утворення на його базі Комунально гоззакладу Київської обласної ради. Музей безпосередньо підпорядковується Київській обласній раді і входить до сфери її управління. В частині здійснення музейної справи та іншої профільної діяльності Музей безпосередньо підпорядковується Управлінню культури і туризму Київської обласної державної адміністрації. Майно Музею перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Контроль за дотриманням фінансової дисципліни Музею здійснює Управління культури, національностей і релігій Київської обласної державної адміністрації. Музей орендує приміщення бувшого банку і співпрацює з Ржищівським міським відділом культури.

Музей належить до об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області і є культурио-освітнім та наукозо-дослідним закладом, що здійснює охорону, реставрацію, музеєфікацію пам'яток, пов'язаних з історією Київщини, є сховищем пам'яток матеріальної і духовної культури.

Краеведческий музей

Всем гостям открыл он дверь.

Пахнет древностью стринной,

Здесь жили трипольцы - исполины,

Запечатлены их жизнь и быт,

Музей все тщательно хранит.

Лежат знакомые предметы,

Неимоверно много лет им!

Истории веков назад

Свидетель каждый экспонат.

Здесь, в залах тишина таится,

На нас с портретов смотрят лица...

Ну что ж, мы предкам благодарны,

Уходим, чуточку печальны.

       Зібрані експонати та документи в музеї є безцінними реліквіями не тільки нашого міста, але й усієї України в цілому.

       Сьогодні музей відвідала делегація в складі: Карпенко Л.С., заступник міського голови, Пасеки О.В., начальник Ржищівського міського відділу культури і туризму, Леляк Л.П., головний спеціаліст та Кордак Н.Н., зберігач фонду Ржищівського музею образотворчого мистецтва ім.Івана-Валентина Задорожного. Раніше – делегація освітян на чолі із завідуючою відділу освіти Мартинюк О.В.

      Всіх зібрало свято мистецтва, краси, творчості. Це свято не тільки працівників музеїв, це свято усіх, хто відвідував музей в різні часи, свято тих, хто створював і створює в музеї абсолютно позитивну ауру добра і радості, збираючи любителів прекрасного на виставки, творчі вечори і концерти. У цей святковий день гості бажали всім працівникам музею успіхів та удачі, адже саме завдяки цим людям, ми маємо змогу на власні очі побачити історичну та культурну спадщину, що дісталася нам від наших пращурів і поповнюється сучасними експонатами. Гості мали змогу переглянути виставку картин ржищівчан Піскова Б.С. та ….                                                  На картинах мальовничі краєвиди Ржищева та його околиць, неперевершений світ прадавніх пралісів, пагорбів, заплавів, церква на Дніпрі і квіткове розмаїття серед якого дівчина-мавка, праобразом якої стала онука художника.

        Господині музею працюють у  дусі девізу "Музей - це важливий засіб культурного обміну, збагачення культури і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру різних  верств населення".  Музей  несе велику просвітницьку місію. Це своєрідний духовний центр, де збираються люди різних професій, і різного віку, але у них спільні уподобання – захоплення мистецтвом, однодумці.

        На адресу музею надійшли привітання від Управління культури, національностей і релігій Київської обласної державної адміністрації, від колег по роботі. Почесну місію від імені міського голови виконала Карпенко Л.С.  За багаторічну плідну працю в сфері розвитку музейної справи в м.Ржищеві та з нагоди Міжнародного дня музеїв вона вручила Почесну грамоту Гудзій О.В. та квіти, в її особі привітавши всіх працівників музею.

      Ще одну благородну місію виконала заступник міського голови відвідавши разом з працівниками музею Сергійчук Л.В., яка нині перебуває на реабілітації в Ржищівському геріатричному пансіонаті. Всі вони бажали їй якомога швидше подолати хворобу та повернутися в рідну батьківську хату та до улюбленої справи. Адже завдяки колективу музею під орудою Лариси Володимирівни і її щоденної кропіткої праці Ржищівський археолого-краєзнавчий музей став ще одним безцінними джерелом пізнання, які освячують наше долучення до культурно-історичних цінностей і духовних реліквій.

      Всі ми віримо, що самовіддана праця музейних працівників – вірних служителів часу і надалі вирізнятиметься високим професіоналізмом, подвижництвом, сприятиме примноженню нетлінних духовних надбань.

        Бажаємо всім музейним працівникам і тим, хто сьогодні працює в музеї. І тим хто працював раніше міцного здоров’я, щастя, добра, успіхів у трудовій діяльності, поповнень музейних зібрань, розширення горизонтів наукових та професійних доробок, нехай людяними стають експозиції, а оплата та умови праці гідними.

Життєвих успіхів Вам в ім’я утвердження високих ідеалів добра і краси.

IMG 20160518 133833IMG 20160518 133914

Пряме включення з кабінету міського голови

.

1) трансляція здійснюється при використанні наступних браузерів Mozilla FireFox, Opera, Safari, Internet Explorer 9 і вище. Якщо у вас інший браузер вам необхідно встановити один із вище перерахованих браузерів. Перегляд документів здійснюється за допомогою VLC модуля, щоб на вашому ПК відображалась вся інформація потрібно: 2) Перейти за посиланням: www.videolan.org та завантажте VLC Media Player 3) Виберіть тип інсталяціі "Полный" 4) Перезавантажте браузер

Електронне звернення

Органи влади

Зараз на сайті:

На сайті 42 гостей та відсутні користувачі

Статистика сайту

  • Користувачі : 620
  • Статті : 584
  • Перегляди статей : 465621

Наші координати: