Незаконна спроба переміщення медичних препаратів

На Київській митниці ДФС зафіксовано незаконну спробу переміщення медичних препаратів

800 упаковок, 451 блістер, ампули, флакони та шприци з медичними препаратами невідомого виробника намагався незаконно ввезти на територію України громадянин Туреччини в пункті пропуску «Бориспіль»
     Близько 20 найменувань препаратів «GONAL», «MENOPUR», «ALKERAN», «EXJADE», «CYCLO-PROGYNOVA», «DOSTINEX», «MERIONAL», «EBIXA» тощо невідомого виробника для лікування жіночого безпліддя, гормональні препарати для лікування клімактеричних розладів, для проведення допоміжних репродуктивних технологій, для лікування хвороби Альцгеймера, множинної мієломи, перевантаження залізом, стимулятор росту фолікул та інші переміщував громадянин Туреччини, який прилетів до України, обравши для проходження митного контролю спрощену систему «зелений коридор».
     Препарати були виявлені під час проведення вибіркового митного контролю багажу після перетину громадянином Туреччини „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”.
     На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин Туреччини не надав, з приводу декларування до інспекторів митниці не звертався. Дозвільних документів на переміщувані ним препарати не мав.
     За протоколом про порушення митних правил вилучено 27 найменувань лікарських засобів.
     Складено протокол про порушення митних правил. Медичні препарати вилучено до винесення судом рішення у справі.
     Довідково: ввезення лікарських засобів відповідно до Закону України „Про лікарські засоби” № 123/96-ВР від 04.04.1996р. зі змінами та доповненнями, без відповідних сертифікатів заборонено. Порядок ввезення громадянами лікарських засобів, а також їх обсяги визначено Постановою КМУ № 458 від 23.05.2012 року „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування”.

ГУ ДФС у Київській області