Крок на шляху до модернізації

Реорганізація управлінь Пенсійного фонду України Київської області – крок на шляху до модернізації та розвитку пенсійної системи.
     На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року № 988 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України», окремі управління Пенсійного фонду України Київської області реорганізовуються шляхом злиття та приєднання. Внаслідок реорганізації чисельність управлінь скоротиться з 27 до 14. Варто зазначити, що значно скоротиться керівний та адміністративний склад управлінь, а кількість тих працівників, які безпосередньо займаються прийомом громадян, перерахуванням та виплатою пенсій практично не зміниться. Ця реорганізація спрямована на покращення якості обслуговування кожного громадянина, а перетворення, що супроводжують її, покликані суттєво вдосконалити та осучаснити сервіси пенсійної системи та ефективного і раціонального використання людських, матеріальних та фінансових ресурсів.
     Об’єднання територіальних управлінь Фонду Київської області жодним чином не вплине на якість обслуговування громадян в тих чи інших населених пунктах, не зменшить, а навпаки збільшить доступність пенсійних послуг. В кожному місті чи районі і надалі функціонуватимуть громадські приймальні (фронт-офіси), до функцій яких належить комплексне надання всіх послуг, які необхідно отримати громадянину. Всі необхідні послуги зможе надати той спеціаліст, до якого відвідувачі звернулися за допомогою. Крім того, у разі утворення територіальних громад в них з ініціативи громади також можуть створюватися пункти обслуговування громадян, за умови наявності приміщення та облаштованого робочого місця для спеціалістів Пенсійного фонду. Також буде продовжуватись практика виїзних прийомів громадян у населених пунктах та за місцем проживання, зустрічей в трудових колективах. Передбачено поліпшення якості обслуговування громадян незалежно від місця їх реєстрації в громадських приймальнях, які діють за принципом «Єдиного вікна», створення агентських пунктів обслуговування громадян, інформування через засоби мобільного зв’язку, електронну пошту. Для зручності громадян постійно удосконалюється веб-портал електронних послуг, на якому по області вже зареєстровано майже 244 тисячі осіб. Використання цього ресурсу дає можливість не виходячи з дому отримати дані з реєстру застрахованих осіб, зокрема, інформацію щодо нарахованої заробітної плати та страхового стажу, переглянути свою електронну пенсійну справу, подати запит.
     Отже, оптимізація структури територіальних органів Пенсійного фонду - це ще один важливий крок на шляху створення якісно нової пенсійної системи, головною метою якої є якість та доступність надання послуг.