«День охорони праці»

В Україні щорічно 28 квітня відповідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року відзначається «День охорони праці».
     У 2017 році він проходить під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».
     «Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв’язання якої потрібні систематичні та всебічні зусилля», - зазначив начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Кагарлицькому районі О. А. Бевз, відкриваючи семінар з питань удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці, який відбувся 25 квітня цього року на базі Державного навчального закладу «Ржищівський професійний ліцей».
     В своєму виступі Олег Анатолійович зупинився на детальному аналізі профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві та іншим випадкам загрози здоров’ю працівників, викликаними умовами праці.
     Головний спеціаліст з питань оплати праці, трудових відносин управління соціального захисту населення Ржищівської міської ради О.В.Микитенко в своєму виступі підкреслила, що систематичний збір даних про стан охорони праці та виробничий травматизм є підгрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму й розроблення заходів з профілактики на рівні підприємств, регіонів і держави.
     «Водночас для України важливим завданням є налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці, виробничий травматизм і професійні захворювання на рівні регіонів, Фондів соціального страхування та держави. Відкритість і доступність такої інформації значно підвищить ефективність використання даних та культуру профілактики й сприятиме створенню безпечних робочих місць»,- зазначив головний державний інспектор відділу нагляду ЛПК та СКС управління нагляду промисловостіі на об»єктах підвищеної небезпеки Головного управління праці у Київській області Шевченко О.М.
     «Крім того, оптимізувавши збір даних з охорони праці, простіше буде визначати пріоритети у роботі зі вдосконалення національних програм охорони праці на робочих місцях. Оптимізація національних систем реєстрації та повідомлень про нещасні випадки дасть змогу на державному рівні збирати та аналізувати дані для запобігання нещасним випадкам»,- підкреслив Шевченко О.М.
     Учасники семінару ( всього 14 установ міста) взяли активну участь в обговоренні питань щодо систематизації даних про професійні захворювання та нещасні випадки на виробництві, її важливе значення для запобігання нещасним випадкам .