Старість – це тепла осінь життя.

У перший день жовтня світ вшановує людей літнього віку. Ми старіємо. Через 50 років майже два мільярди мешканців нашої планети будуть віком старше шістдесяти. Для того щоб привернути увагу до цієї сталої тенденції і її соціальних та економічних наслідків, ООН заснувала Міжнародний день людей похилого віку.

Жовтень - це хороша нагода ще пильніше поглянути на проблеми літніх людей, а також ще раз засвідчити всенародну повагу ветеранам війни і праці, нашим батькам і матерям, старшим друзям, за чиїми плечима – нелегкі життєві дороги, що щедро посріблили сивиною скроні, проорали зморшками обличчя ...
     В підтримці належного життєвого рівня соціально вразливих категорій населення держава відіграє вирішальну роль. На це спрямована ціла низка законодавчих актів, прийнятих за роки незалежності, та сформована система соціального захисту населення. Права та гарантії соціального захисту громадян похилого віку визначені законами України “ Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”, “ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “ Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” і т.д. Проте непрості економічні умови, що склалися в Україні, не дають можливості повною мірою забезпечити фінансування чинних законодавчих актів. Але разом з тим, держава намагається робити все можливе для поліпшення достатку, належного пенсійного забезпечення людей старшого покоління. Для цього здійснюється пенсійна реформа, основна мета якої - створити надійну основу гарантованої соціальної захищеності людини в старості, відповідно її трудовому внеску, намітились позитивні тенденції щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення та його зростання.
     Матеріальна підтримка для того, хто її потребує, безсумнівно, приємна. Однак не менш, ніж підвищення пенсій, зниження цін і покращання життя, чекають старі люди турботи, листів і гарних звісток, доброго слова від найближчих, дітей, онуків. І не тільки у цей день.
     Вітаємо всіх людей поважного віку. Бажаємо вам міцного здоров”я, щоб всі хвороби обходили вас стороною. Щоб не було у вашому житті ніякого лиха. Нехай молоді ставляться до вас з повагою і турботою. Ваша мудрість і ваш досвід неоціненні для всіх нас. Молодість не вірить у старість. Тож залишайтеся в душі завжди молодими, бадьорими й веселими, зберігайте радість і оптимізм, заряджайте гарним настроєм всіх оточуючих. Хай мир і спокій буде у вашому домі.