НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

У РЖИЩЕВІ ПРОЙШЛА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

24 жовтня 2017 року в Ржищівському археолого-краєзнавчому музеї відбулася наукова конференція «Роль єврейської громади в культурному розвитку Ржищева».
     На заході були присутні наукові співробітники Київського обласного археологічного музею, Музею історії Богуславщини, Музею-комплексу «Букринський плацдарм», представники навчальних закладів та організацій міста.
     Про історію єврейської громади Ржищева ХVІІ-ХХ ст. розповіла старший науковий співробітник Ржищівського археолого-краєзнавчого музею Л.Бабенко. З доповіддю про євреїв Трипілля виступила науковий співробітник Київського обласного архелогічного музею А.Молоткова. З видатними євреями Богуславщини ознайомила директор Музею історії Богуславщини Т.Куценко. Про відомих літераторів, імена яких були пов’язані з Ржищевом, розповіли наукові співробітники Ржищівського археолого-краєзнавчого музею: О.Гудзій – «Шолом-Алейхем і Ржищів»; Ю.Настенко – «Л.Шапіро – наш земляк»; Н.Притула – «М.Шмушкевич – героїчний та творчий шлях письменника»; І.Томченко – «Ржищів у творчості Х.Табачникова».
     Конференція на дану тематику проводилась музеєм вперше. Гості заходу дізналися цікаві факти про єврейську спільноту Ржищева, її роль в економічному, культурному та духовному житті нашого міста.