Центр мінімізації митних платежів

Податківці Київщини викрили черговий центр мінімізації митних платежів

У рамках досудового розслідування кримінального провадження під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області та проведення операції «Рубіж-2017» за результатами спільних дій працівників прокуратури Київської області, Головного оперативного управління ДФС України та податкової міліції ГУ ДФС у Київській області припинено діяльність «центру мінімізації митних платежів, який діяв на території Київської області і м. Києва та надавав послуги з мінімізації митних платежів при імпорті товарів та податкових зобов’язань підприємствам реального сектору економіки за рахунок сформованого «імпортного» податкового кредиту з ПДВ.
     Учасниками даного «центру мінімізації митних платежів» здійснювалось постачання на митну територію України фруктів і овочів за заниженою вартістю з подальшою реалізацією за готівкові кошти на ринках України без належного відображення в податковій звітності, що надало можливість незаконного формування податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору за рахунок оформлення безтоварних операцій.
Загальний обсяг сумнівних операцій складає понад 200 млн. гривень.
     У результаті проведених 14 обшуків вилучено:
- первинні бухгалтерські документи та чорнові записи, які свідчать про незаконну діяльність вказаного угрупування;
- грошові кошти в еквіваленті на суму понад 1,5 млн. гривень;
- печатки та штампи суб’єктів підприємницької діяльності із ознаками «фіктивності» у кількості 153 шт.;
     Накладено арешт на рахунки підконтрольних підприємств у банківських установах.
Досудове розслідування триває.

ГУ ДФС у Київській області