До уваги власників великої рогатої худоби!

Відповідно до постави КМУ від 07.02.2018 року, у 2018 році буде надаватися спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб (дотація на молодняк).

Доводимо до Вашого відома, що власники великої рогатої худоби, які утримують теля віком до 13-ти місяців, ідентифіковані та зареєстровані у встановленому законодавством порядку мають право отримати державну дотацію.
     Отримання дотації за молодняк проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва».
     Дотація надається за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб і був ідентифікований та зареєстрований у встановленому законодавством порядку. Обсяг дотації за молодняк великої рогатої худоби, який може отримати фізична особа, не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову. Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання у розмірі:
за період від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;
за період від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;
за період від 9 до 13 місяців – 1500 гривень за голову.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади (далі - органи місцевого самоврядування) копії таких документів:
- паспорт великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка - виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
- паспорта громадянина України;
- довідки або договору про відкриття рахунка в банку;
- документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).
Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб - власників тварин, форму якого встановлює Мінагрополітики.

За запитом органу місцевого самоврядування Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин у триденний строк надає інформацію про кількість ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку поголів'я молодняка станом на відповідну дату поточного року у розрізі фізичних осіб - власників тварин.
Підставою для внесення до журналу обліку фізичних осіб - власників тварин є підтвердження наявності у господарстві заявленого фізичною особою поголів'я молодняка.
     Органи місцевого самоврядування на підставі журналу обліку до 5 травня, до 5 вересня і до 5 грудня (станом на 1 грудня) складають відомість фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк, за формою, встановленою Мінагрополітики, і подають її структурним підрозділам облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку.

Для отримання додаткової інформації з питань виплати дотацій Ви можете звернутись на безкоштовну гарячу лінію Міністерства аграрної політики та продовольства України за телефоном 0800215010, а з питань проведення ідентифікації та реєстрації тварин Ви можете звернутися до Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» в області за телефоном (044) 205-47-08 або (044) 501-22-45